OIL BAR

Fuara katılan tüm firmaların zeytinyağlarının İZFAŞ'ın organizasyonu ile Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) temsilcileri ve Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri tarafından yağların özelliklerinin tanıtıldığı Oil Bar, fuar boyunca C Holü'nde ziyaretçilerimizin tadım yapabilmeleri için hizmet verecektir.

 

ZEYTİNYAĞ TADIM ATÖLYELERİ

Zeytinyağı tadımının inceliklerinin anlatıldığı atölyede, katılımcılara kaliteli zeytinyağı ayırt etme konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır. Atölye sonunda katılımcılara katılım belgeleri verilecektir.

26 Nisan 2017 16:00-17:30   Panel Lideri: Elif Büyükgök
27 Nisan 2017 16:00-17:30   Panel Lideri: Gülşah Satıroğl
28 Nisan 2017 16:45- 17:30  Panel Lideri: Dr.Oya Köseoğlu
29 Nisan 2017 16:00-17:30   Panel Lideri: Burcu Keser
 

 

ÜNLÜ ŞEFLERDEN YEMEK ŞOVLARI

 

OLIVTECH – 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt, Süt Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı interaktif yemek şovları ve birbirinden ünlü şeflerin katılımıyla renklenecek.

 

SAĞLIKLI PAZAR

Fuar süresince açık alanda kurulacak olan Sağlıklı Pazar’da ziyaretçiler en organik ve en sağlıklı ürünlere rahatça ulaşabilecek.

 

ULUSAL MARİO SOLİNAS ZEYTİNYAĞ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ


Uluslararası Zeytin Konseyi’nin düzenlediği, dünyanın en prestijli zeytinyağı kalite yarışması; “Mario Solinas Zeytinyağı Yarışması” ödül töreni OLIVTECH’te gerçekleşecek.
Uluslararası alanda en iyi naturel sızma zeytinyağlarının yarıştığı Mario Solinas Zeytinyağı Yarışması’nın yanı sıra OLIVTECH, ilk Türk zeytinyağı kalite yarışmasına da ev sahipliği yapacak. İlk kez düzenlenecek olan UZK Mario Solinas Türkiye Natural Zeytinyağı Yarışması, OLIVTECH fuarıyla eş zamanlı olarak Fuar İzmir’de.

 

ZEYTİNLİ SOHBETLER

Gastronomi ve beslenme konusunda ünlü isimler; Nedim Atilla, Prof.Doç.Dr. Fahri Yemişçioğlu, Canan Karatay  "Zeytinli Sohbetler" de fuarizmir'de olacak.